Ľudia na MENDELU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. Jiří Martinek, Ph.D.
Identifikačné číslo: 8566
Univerzitný e-mail: jiri.martinek [at] mendelu.cz
 
Akademický pracovník - odborný asistent - Ústav biotechniky zeleně (ZF)
Výzkumník projektu III - Ústav biotechniky zeleně (ZF)

Kontakty     Výučba     Projekty     Publikácie     
Stáže     Orgány     Vedené práce     Konferencie     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Bakalárska práca
Názov práce:Rostliny a jejich používání v interiérech budov na přelomu 19. a 20. století
Autor: Ing. Michaela Maixnerová
Pracovisko: Ústav biotechniky zeleně (ZF)
Vedúci práce: Ing. Jiří Martinek, Ph.D.
Oponent:Ing. Oldřiška Sotolářová
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:Čeština

Čeština        Angličtina

Názov práce:Rostliny a jejich používání v interiérech budov na přelomu 19. a 20. století
Abstrakt:Tato práce se zaměřuje na pěstování pokojových rostlin v interiérech budov v historickém kontextu, především druhé poloviny 19. a první poloviny 20. století. V literárním přehledu jsou zpracovány informace o architektuře budov ve vybraném období, především se zaměřením na vilovou architekturu a vývoji pěstování rostlin v interiéru. Dále je v práci shrnutí poznatků o důležitých faktorech ovlivňujících růst rostlin. V krátkosti je zmíněn způsob pěstování a hnojení pokojových rostlin a jejich rozdělení. V druhé části práce je vypracován sortiment rostlin pěstováných v interiérech v daném období. Dílčí částí je průzkum vil ve měste Brně, jejichž výstavba probíhala v daném období. Na základě zjištěných informací o využití interiérů vil a možném pěstování rostlin je zpracován seznam rostlin, který se v nich pěstoval. Určení rostlinného sortimentu probíhá i na základě zhlédnutí historických filmů. Po analýze jednotlivých vil je vybrán jeden objekt jako modelový příklad. Na modelovém příkladu je zpracován návrh řešení výsadby rostlin v interiéru.
Kľúčové slová:vilové stavby, pokojové rostliny, zimní zahrada, interiér

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Záverečná prácaPrílohy práceErrataPosudok vedúcehoPosudok oponenta

Časti práce s odloženým zverejnením:

Zadanie práce neobmedzene

Pokiaľ chcete získať prístup k častiam práce s odloženým zverejnením, kontaktujte používateľa Ing. Jiří Martinek, Ph.D..