Ľudia na MENDELU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. Jiří Martinek, Ph.D.
Identifikačné číslo: 8566
Univerzitný e-mail: jiri.martinek [at] mendelu.cz
 
Akademický pracovník - odborný asistent - Ústav biotechniky zeleně (ZF)
Výzkumník projektu III - Ústav biotechniky zeleně (ZF)

Kontakty     Výučba     Projekty     Publikácie     
Stáže     Orgány     Vedené práce     Konferencie     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Diplomová práca
Názov práce:Flóra Madagaskaru - inspirace pro současnou interiérovou tvorbu.
Autor: Ing. Klára Staňková
Pracovisko: Ústav biotechniky zeleně (ZF)
Vedúci práce: Ing. Jiří Martinek, Ph.D.
Oponent:Ing. Radim Drápal
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:Čeština

Čeština        Angličtina

Názov práce:Flóra Madagaskaru - inspirace pro současnou interiérovou tvorbu.
Abstrakt:Madagaskar je ostrov s extrémním endemismem. Přes stále zmenšující se rozlohu deštného lesa nebyl tento dostatečně prostudován a pro přísná vývozní pravidla nelze očekávat zavedení nových druhů do pěstování v kultuře. V mnoha vyspělých zemích již probíhají a nadále vznikají nové projekty na záchranu přírodního bohatství nejen Madagaskaru. Je potěšující, že i Česká republika je zapojena do mezinárodní spolupráce. Úspěšnost těchto snah závisí na lidech, kterým není osud naší planety lhostejný. Zoologické i botanické zahrady nejsou již místy, kde encyklopedické položky ožívají v přesně vymezených prostorách, ale snaží se vytvářet prostředí podobná těm přirozeným s ekologickými vazbami rostlin a živočichů a tak přitáhnout pozornost široké veřejnosti k různým záchranným projektům, kterých se většina těchto organizací účastní. Je třeba pokračovat a rozvíjet nejenom ekologické vzdělávání obyvatel zde i na Madagaskaru. Je ale především nutné učit úctě k přírodě a všemu živému neb jak praví přísloví -- teprve až pokácíme poslední strom, až otrávíme poslední řeku, až ulovíme poslední rybu, teprve potom přijdeme na to, že peníze se jíst nedají.
Kľúčové slová:sbírkové skleníky, Madagaskar, flóra madagaskaru

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Záverečná prácaPosudok vedúcehoPosudok oponenta

Časti práce s odloženým zverejnením:

Zadanie práce neobmedzene

Pokiaľ chcete získať prístup k častiam práce s odloženým zverejnením, kontaktujte používateľa Ing. Jiří Martinek, Ph.D..