Ľudia na MENDELU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. Jiří Martinek, Ph.D.
Identifikačné číslo: 8566
Univerzitný e-mail: jiri.martinek [at] mendelu.cz
 
Akademický pracovník - odborný asistent - Ústav biotechniky zeleně (ZF)
Výzkumník projektu III - Ústav biotechniky zeleně (ZF)

Kontakty     Výučba     Projekty     Publikácie     
Stáže     Orgány     Vedené práce     Konferencie     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Bakalárska práca
Názov práce:Voda a její uplatnění v interiérech budov.
Autor: Ing. Lucie Nižaradzeová
Pracovisko: Ústav biotechniky zeleně (ZF)
Vedúci práce: Ing. Jiří Martinek, Ph.D.
Oponent:MUDr. František Kožíšek, CSc.
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:Čeština

Čeština        Angličtina

Názov práce:Voda a její uplatnění v interiérech budov.
Abstrakt:Tato bakalářská práce se zabývá problematikou vody a vodních interiérových prvků sloužících jako dekorace. Jejich prvotním posláním nebylo sloužit jako dekorace, nýbrž jako zdroj vody. Postupem času byla užitná funkce nahrazena estetikou a v této funkci se vodní prvky v interiérech zachovaly v mnoha podobách až do současnosti. Práce se zabývá rozdělením vodních prvků do jednotlivých skupin, mapuje výskyt nejzajímavějších světových i českých realizací. V práci je pojednáno také o kvalitě vody, neboť právě ona má pozitivní vliv na mikroklima prostoru a na lidi samotné. Práce obsahuje několik způsobů jak lze kvalitu vody upravit a zlepšit. Protože se interiérové vodní prvky nevyskytují pouze ve své čisté podobě, jako kombinace vody a ušlechtilého materiálu, ale velmi často jsou doprovázeny vodními a vlhkomilnými rostlinami, dotýká se práce i této problematiky a obsahuje sortiment vodních a vlhkomilných rostlin vhodných k interiérovým vodním realizacím.
Kľúčové slová:Voda, Dekorace, Design, Kvalita vody, Vodní rostliny

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Záverečná prácaPrílohy prácePosudok vedúcehoPosudok oponenta

Časti práce s odloženým zverejnením:

Zadanie práce neobmedzene

Pokiaľ chcete získať prístup k častiam práce s odloženým zverejnením, kontaktujte používateľa Ing. Jiří Martinek, Ph.D..