Ľudia na MENDELU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. Jiří Martinek, Ph.D.
Identifikačné číslo: 8566
Univerzitný e-mail: jiri.martinek [at] mendelu.cz
 
Akademický pracovník - odborný asistent - Ústav biotechniky zeleně (ZF)
Výzkumník projektu III - Ústav biotechniky zeleně (ZF)

Kontakty     Výučba     Projekty     Publikácie     
Stáže     Orgány     Vedené práce     Konferencie     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Bakalárska práca
Názov práce:Patrick Blanc a jeho vliv na zahradně architektonickou tvorbu.
Autor: Ing. Martina Rubačová
Pracovisko: Ústav biotechniky zeleně (ZF)
Vedúci práce: Ing. Jiří Martinek, Ph.D.
Oponent:Ing. arch. Jana Myšková
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:Čeština

Čeština        Angličtina

Názov práce:Patrick Blanc a jeho vliv na zahradně architektonickou tvorbu.
Abstrakt:Práce pojednává o francouzském botaniku Patricku Blancovi a jeho vědecké a zahradně architektonické práci. Tento současný vědec z CNRS (Centre National de la Recherche Scientifique) se proslavil svými "mur végétal" -- rostlinnými vertikálními stěnami, které poprvé široké veřejnosti představil v roce 1994 na zahradnickém festivalu v Chaumont-sur-Loire. Celý systém je založen na velmi jednoduché konstrukci. Základ tvoří ocelový rám, na který jsou připevněny PVC desky, soustava perforovaných zavlažovacích trubek a zahradnická plsť se zářezy, do kterých jsou vkládány rostliny. Podle jejich výběru je pak rostlinná stěna instalována do interiéru nebo exteriéru. Umístění a výběr samotných rostlin na stěně se pak řídí expozicí a světelnými podmínkami. K myšlence, nechat rostliny vegetovat na bezsubstrátovém podkladu, přivedly Blanca jeho nesčetná pozorování. Od 19-ti let se zabývá rostlinnými společenstvy, žijícími v podrostu subtropických a tropických deštných pralesů. Tedy rostlinami, které se svým dlouhodobým vývojem adaptovaly na velmi nepříznivé podrostní podmínky. O výsledku jeho dlouholeté práce mohou hovořit instalace rostlinných stěn, které dnes můžeme vidět nejen ve Francii, ale i po celém světě. Pro mnoho měst se totiž staly řešením, jak do těchto omezených prostorů vtěsnat nejen zeleň, ale i originální umělecké dílo.
Kľúčové slová:Patrick Blanc, mur végétal, rostlinná stěna

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Záverečná prácaPrílohy prácePosudok vedúcehoPosudok oponenta

Časti práce s odloženým zverejnením:

Zadanie práce neobmedzene

Pokiaľ chcete získať prístup k častiam práce s odloženým zverejnením, kontaktujte používateľa Ing. Jiří Martinek, Ph.D..