Ľudia na MENDELU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. Miroslav Navrátil
Identifikačné číslo: 6552
 
Výzkumník projektu I - Ústav nauky o dřevě a dřevařských technologií (LDF)
 

Kontakty     
Záverečná práca
     
Publikácie     
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Diplomová práca
Názov práce:
Středověky krov měšťanského domu v Českém Krumlově - Náměstí Svornosti 2
Autor: Ing. Miroslav Navrátil
Pracovisko:
Vedúci práce:
Oponent:
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
Čeština

Čeština        Angličtina

Názov práce:Středověky krov měšťanského domu v Českém Krumlově - Náměstí Svornosti 2
Abstrakt:
Člověk je obklopen přírodou a svým vlastním dílem. Je obklopen tvůrčí invencí sebe sama a svých předků, která mu vytváří a zlepšuje podmínky pro život. V kontextu lidského života je tedy člověku již od začátku dána snaha o zlepšení své vlastní situace před nepřízní světa. Jako jedna z prvních se pak již po tisíciletí projevuje snaha o lepší bydlení, či chceme-li v původním významu, přístřeší. To přístřeší, které v často můžeme vnímat jako krov střechy. V průběhu historie spolu s poznáním vyvíjí i realizace představ. Vyvíjí se zejména ve formě řemesel, která nás pak obklopují na každém kroku, působí na nás a leckdy se stávají opět představami, jež evokují další fantazii - to když lidská ruka předá materiálu myšlenku, přetvoří jej a zanechá rozeznatelnou stopu ve formě umění. Obdobně je tomu i u krovů, tedy částí staveb tvořících ono skutečné přístřeší. Jsou řemeslnými díly, jejich provedení mnohdy hraničí s uměním a mají v kontextu celé stavby a jejího okolí obrovskou výpovědní hodnotu. Aby zůstala v lidech úcta k vlastním dílům, je nutné jim porozumět. Proto dokumentujeme a mapujeme památky, proto hledáme souvislosti v místech kde nejsou na první pohled patrné. Každá nově zjištěná skutečnost je obrazem z něhož lze čerpat poučení. Pět století starý příběh řemeslné práce si zaslouží pozornost. Podívejme se tedy na příběh jednoho krovu.
Kľúčové slová:středověká konstrukce krovu, vady dřeva, dřevokazní škůdci, dřevo, konstrukční a chemická sanace, průzkum krovu

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Zadanie práce neobmedzene

Pokiaľ chcete získať prístup k častiam práce s odloženým zverejnením, kontaktujte používateľa Ing. Jitka Čechová.