Ľudia na MENDELU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. Sylvie Formánková, Ph.D. (rod. Gurská)
Identifikačné číslo: 4780
Univerzitný e-mail: sylvie.formankova [at] mendelu.cz
 
Akademická pracovníčka - odborná asistentka - Ústav managementu (PEF)
Vědecko-výzkumná pracovníčka - Ústav informatiky (PEF)

Kontakty     Výučba     Záverečná práca     Projekty     
Publikácie     Orgány     Vedené práce     Konferencie     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Diplomová práca
Názov práce:Řízení lidských zdrojů ve vybraných podnicích
Autor: Ing. Petr Gazárek
Pracovisko: Ústav managementu (PEF)
Vedúci práce: Ing. Sylvie Formánková, Ph.D.
Oponent:Ing. Iveta Esterková
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:Čeština

Čeština        Angličtina

Názov práce:Řízení lidských zdrojů ve vybraných podnicích
Abstrakt:Tato diplomová práce zkoumá vybrané oblasti řízení lidských zdrojů ve společnostech zabývajících se průmyslovou výrobou. Jejím hlavním cílem je vytvoření modelu pro oblast náboru, výběru a odměňování zaměstnanců v této oblasti. Na základě získaných informací je popsána současná situace ve vybraných společnostech a provedena jejich vzájemná komparace. Z ní je vytvořen model řízení lidských zdrojů, který popisuje tyto oblasti a dává doporučení, jak je zefektivnit. Společnostem zabývajícím se průmyslovou výrobou je doporučeno v oblasti náboru a výběru zaměstnanců jaké sdělovací prostředky je vhodné využívat pro inzerování nabídky volných pracovních pozic a jak vést pracovní pohovory. V oblasti odměňování je doporučeno jak nastavit mzdový systém odměňování spolu se mzdovými příplatky, odměnami a prémiemi. Při poskytování zaměstnaneckých benefitů není doporučeno zavedení kafateria systému, ale spíše zavedení tzv. "jádra", které je pro všechny zaměstnance stejné a nástavbové části benefitů, kterou by ve vybraných společnostech měly reprezentovat poukázky na volný čas. Ty umožňují zaměstnancům možnost volby při jejich čerpání
Kľúčové slová:nábor zaměstnanců, řízení lidských zdrojů, výběr zaměstnanců, odměňování zmaěstnanců, zaměstnanecké benefity

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Záverečná prácaPosudok vedúcehoPosudok oponenta

Časti práce s odloženým zverejnením:

Zadanie práce neobmedzene

Pokiaľ chcete získať prístup k častiam práce s odloženým zverejnením, kontaktujte používateľa Ing. Sylvie Formánková, Ph.D..