Ľudia na MENDELU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. Michal Mádr, Ph.D.
Identifikačné číslo: 34376
Univerzitný e-mail: michal.madr [at] mendelu.cz
 
Akademický pracovník - odborný asistent - Ústav ekonomie (PEF)

     
     
Záverečná práca
     
     
     Orgány     
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Diplomová práca
Názov práce:
Institucionální a politické prostředí a přímé zahraniční investice v tranzitivních ekonomikách
Autor: Ing. Michal Mádr, Ph.D.
Pracovisko: Ústav ekonomie (PEF)
Vedúci práce:
doc. Ing. Luděk Kouba, Ph.D.
Oponent:
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
Čeština

Čeština        Angličtina

Názov práce:
Institucionální a politické prostředí a přímé zahraniční investice v tranzitivních ekonomikách
Abstrakt:
Diplomová práce si klade za cíl identifikovat a kvantifikovat vliv institucionálního a politického prostředí na příliv přímých zahraničních investic v tranzitivních ekonomikách. Sledované období je primárně pro roky 2002 až 2012. Základním ukazatelem institucionálního prostředí je koncept Governance Matters od Světové banky. Pro kvantifikaci je použita regresní a korelační analýza. Výsledky regresních modelů pro tranzitivní ekonomiky jsou, z důvodu zvýšení empirické průkaznosti a zobecnění závěrů, komparovány s výsledky pro země MIC (Middle Income Countries). Diskuse je rozdělena do tří celků. Nejprve jsou analyzovány odlišnosti vlivu institucionálního prostředí na příliv PZI v tranzitivních ekonomikách a v zemích OECD, poté jsou zhodnoceny rozdíly mezi jednotlivými skupinami postsocialistických států, a třetí část je zaměřena na význam demokratických a autoritativních režimů v balkánských a postsovětských republikách.
Kľúčové slová:
přímé zahraniční investice, tranzitivní ekonomiky, Governance Matters, institucionální prostředí

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Zadanie práce neobmedzene

Pokiaľ chcete získať prístup k častiam práce s odloženým zverejnením, kontaktujte používateľa doc. Ing. Luděk Kouba, Ph.D..