Lidé na MENDELUHelp


Na této stránce máte zobrazeny všechny veřejně přístupné údaje o zadané osobě. Některé informace o personálním zařazení a funkcích osoby mohou být skryty.

doc. Ing. Václav Adamec, Ph.D.
Identifikační číslo: 12162
Univerzitní e-mail: vaclav.adamec [at] mendelu.cz
 
Akademický pracovník - docent - Ústav statistiky a operačního výzkumu (PEF)

Kontakty     Výuka     Publikace     Životopis     
Stáže     Vedené práce     Konference     

Základní informace

Základní informace o závěrečné práci

Typ práce: Diplomová práce
Název práce:Vliv makroekonomických veličin na rozvoj automobilového průmyslu v České republice
Autor: Ing. Marek Tomšej
Pracoviště: Ústav statistiky a operačního výzkumu (PEF)
Vedoucí práce: doc. Ing. Václav Adamec, Ph.D.
Oponent:Ing. Jakub Šácha, Ph.D.
Stav závěrečné práce:Závěrečná práce byla úspěšně obhájena


Doplňující informace

Následují doplňující informace závěrečné práce. Kliknutím na odkaz s názvem jazyka zvolíte, v jakém jazyce mají být informace zobrazeny.

Jazyk zpracování závěrečné práce:Čeština

Čeština        Angličtina

Název práce:Vliv makroekonomických veličin na rozvoj automobilového průmyslu v České republice
Abstrakt:Automobilový průmysl je jedním z klíčových průmyslových odvětví České re-publiky. Je velmi důležitý pro tvorbu hrubého domácího produktu, exportu a zaměstnanosti. Tato diplomová práce se zabývá vlivem ekonomických veličin Evropské unie na automobilový průmysl v České republice. Jejím cílem je po-psat dopad stavu ekonomiky EU na prodeje a export v Česku vyrobených auto-mobilů. Analyzovanými indikátory evropské ekonomiky jsou HDP na obyvatele, úroková sazba, směnný kurz koruny a eura, inflace, ceny automobilů a ceny paliv. První část práce se zaměřuje na poptávku po vozech Škoda v Evropě a hlavní determinanty, které ji ovlivňují. Další část poukazuje na Německo jako jeden z nejdůležitějších trhů pro české exportéry automobilů. Práce končí modelem vývozu automobilky TPCA.
Klíčová slova:regresní analýza, Škoda, Evropská unie, míra nezaměstnanosti, časové řady, Hyundai, Automobilový průmysl, HDP, šrotovné, úroková sazba, osobní automobily, směnný kurz, export, TPCA, cenový index

Zobrazení a stahování souborů

Pokud chcete zobrazit zadání závěrečné práce, klikněte na ikonu Zobrazit zadání. Ikony Závěrečná práce, Přílohy práce, Posudek vedoucího a Posudek oponenta představují soubory týkající se závěrečné práce, které je možné stáhnout. Budou zobrazeny pouze v případě, že je soubor vložen a zároveň je veřejný.

.posudek vedoucíhoposudek oponenta
Závěrečná prácePosudek vedoucíhoPosudek oponenta

Části práce s odloženým zveřejněním:

Zadání práce neomezeně

upozorněníPokud chcete získat přístup k částem práce s odloženým zveřejněním, kontaktujte uživatele doc. Ing. Václav Adamec, Ph.D..