Ľudia na MENDELU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. Jan Winkler, Ph.D.
Identifikačné číslo: 10022
Univerzitný e-mail: jan.winkler [at] mendelu.cz
 
Akademický pracovník - odborný asistent - Ústav biologie rostlin (AF)
 
Externý učiteľ - Institut celoživotního vzdělávání

Kontakty     Výučba     Projekty     Publikácie     Vedené práce     Konferencie     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Záverečná práca
Názov práce:Plevele ve vybraných množitelských porostech hořčice bílé
Autor: Ing. Ivana Pačesová
Pracovisko: Institut celoživotního vzdělávání
Vedúci práce: Ing. Jan Winkler, Ph.D.
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:Čeština

Čeština        Angličtina

Názov práce:Plevele ve vybraných množitelských porostech hořčice bílé
Abstrakt:ABSTRAKT Hubení plevelů představuje zásadní část práce agronoma a u intenzivně hospodařících podniků je vynakládáno až 70 % nákladů za herbicidy z veškerých ošetření porostů během roku. Z toho vyplývá, že v tomhle ohledu je potřeba důsledně dodržovat agrotechnické zásady. V množitelských porostech to platí dvojnásobně. Platí zde osvědčená zásada, že kvalitní osivo se vyrábí už na poli. Pokud se totiž do sklizeného osiva dostane semeno plevelů s podobnou velikostí a tvarem, jen těžko se s tím vypořádá, byť sebekvalitnější čištění. Množitelské porosty hořčice bílé a následnou kvalitu osiva nejvíce ohrožují některé brukvovité plevele, které se jen těžko hubí herbicidy. Je třeba volit vhodné pozemky prosté hořčice rolní, ředkve ohnice a nutné je i dobře zvládnout výdroly řepek v půdních zásobách, či na sousedních pozemcích. Další plevele, které se v množitelských porostech hořčice mohou vyskytovat, ohrožují uznávací řízení pouze v případě silného výskytu ve chvíli, kdy porost semenářský inspektor nemůže objektivně hodnotit. Semenářská kontrola České republiky se vyvíjí už více, než 140 let. Smyslem a důvodem bylo, stejně jako stále dnes je, chránit zemědělské a lesní hospodáře před podvodným obchodem s neklíčivým, poškozeným, nečistým, nebo jinak znehodnoceným osivem.
Kľúčové slová:brukvovité, plevele, semenářská kontrola, množitelský porost, hořčice bílá

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Záverečná prácaPosudok vedúceho

Časti práce s odloženým zverejnením:

Zadanie práce neobmedzene

Pokiaľ chcete získať prístup k častiam práce s odloženým zverejnením, kontaktujte používateľa Ing. Jan Winkler, Ph.D..